Головна » Новости журнала "Стена"

«Господи помозі рабу своему Владимиру на многая лета и дай прощєніє греха на день судинь» – цей настінний надпис читаємо, піднявшись на південні хори собору православної Святої Софії Київської. Цей надпис стосується хрестителя Русі - князя Володимира Святославовича, Красного Сонця, князя, який зробив Дніпро нашим словянським Іорданом. І собор Великої Божественої Мудрості - Софії в Києві - це нагадування усім нам хто ми і що таке людина, що таке образ Божий в серці.

Давно Софія і в Києві і у Царграді, сьогодні Стамбул, перетворилася на музеї і місця не для молитви Христу, але йде повз  храм божий чоловік, та й перехрес ... Читати далі »

Категория: Новости журнала "Стена" | Добавил: golos | Дата: 16.11.2023

31 жовтня 2005 року отримав свідоцтво про державну реєстрацію новий, молодіжний, інформаційно-аналітичний і культурологічний журнал "Стіна" і ось нам вже 18. рік перерви через військові дії  не пройшов даремно, ми щодня змінюємось, пишемо, досліджуємо і готуємо для вас, наші читачі і друзі нові випуски, ще більш глибокі, інформативні і важливі. За цей час було зібрано понад 500 сторінок текстів, присвячених науковим і культурним дослідженням, огляду європейської дітератури і документальних хронік, написані методички з викладання історії, рецензії і аналітика... Отже, до нових звершень і відродження готуємося і гтові.

А тим часом наші читачі ідрузі вітають ... Читати далі »

Категория: Новости журнала "Стена" | Добавил: golos | Дата: 31.10.2023

Євангеліст Лука відомий нам як автор однієї з книг Євангелія, а також як соратник і духовний подвижник апостола Павла. 31 жовтня відмічаємо день памяті святого апостола.

 Був Лука святий причасником хвороб та праць Павлових у благовісті Христовому, ішов-бо за ним, проповідуючи Христа не тільки юдеям, але і язичникам, і в Римі із ним був, як Діяння Апостолів являють, про це там написано, і був улюблений Павлу, писав-бо до колосян, говорячи: “Вітає вас Лука, улюблений лікар”, і в Посланні до коринфян похваляє його, кажучи: “А з ним разом послали ми брата, якого по всіх церквах хвалять за благу вість, і не тільки оце, але вибраний був від церков бути ... Читати далі »

Категория: Новости журнала "Стена" | Добавил: golos | Дата: 31.10.2023

Протягом листопада і грудня 2023 року у Софії Київській, а саме, в Брамі Заборовського буде проходити виставка художників - пленеристів, які протягом цьогорічного пленеру у Софії створювали картини і  малюнки, присвячені давній православній святині. Цьогоріч Передвижники 21 століття журналу "Стіна" беруть вперше участь у виставці, що розширює нашу діяльність і об"єднує з іншими митцями. Виставку можна буде подивитися вже з 7 листопада 2023 року.

В експозиції будуть представлені роботи в різних техніках, вперше в графічній техниці буде представлена робота художниці-передвижниці Інесси Гашинської, акварельний етюд художника-передвижника Романа Ов ... Читати далі »

Категория: Новости журнала "Стена" | Добавил: golos | Дата: 19.10.2023

Сонячний пленерний вересневий день в Софії Київській 2023 року поповнився і нашими улюбленими художниками Передвижниками 21 століття, яких протягом довгих карантинних обмежень з"єднувала і збирала для майбутніх трудів команда журналу "Стіна". В пленері взяли участь Передвижники 21 століття: Світлана Клименко, відома нашим глядачам і поціновувачам по виставці, присвяченій ювілею Миколи Ге в Броварах; Тетяна Славінскька, Інесса Гашинська, Роман Овчаренко, фотограф Оксана Маматова. Протягом двох днів були створені як завершенні роботи, так і ескізи у різних жанрах, які свого часу візьмуть участь у виставці не лише пленеристів Софії Київської, а у міжнародній виставці Передвижників 21 століття під егідою журналу "Стіна". Вся наша робота біля цієї св ... Читати далі »

Категория: Новости журнала "Стена" | Добавил: golos | Дата: 25.09.2023

Осінь традиційно у команди журналу "Стіна" проходить під стягом ретроавтомобільних зустрічей і краси технічного мистецтва. Незважаючи на хаос і війну, 2023 рік виключенням не став, адже споглядати і творити - це про життя, про майбутнє... 

Найбільший технічний фестиваль України Old Car Land 2023 в музеї авіації цьогоріч неможливий, але організатори створили для нього тимчасовий новий мініформат і зустрічі проходять на березі Дніпра біля монументу основателям нашого красивого древнього міста - Кия, Щека, Хорива і Либіді. Традиційно команда журналу "Стіна" в рамках свого просвітницько-культурного проекту Передвижники 21 століття влаштувала зус ... Читати далі »

Категория: Новости журнала "Стена" | Добавил: golos | Дата: 25.09.2023

Дорогі друзі, соратники, православні християни! Команда журналу "Стіна" від щирого чистого серця вітає усіх вас із православним святом Маковея - Медового Спаса, який зпокон віку святкували наші діди, отці і прадіди, їх традиціям і вірі ми залишаємося вірними і сьогодні. Це свято походить від дня винесення Честних Древ Животворящого Хреста Господня. Колір одягу під час богослужіння у наших православних священників в ці дні - фіолетовий. Такий колір разом із темно-червоним в ці дні означає память про Хрест Господа нашого Іісуса Христа, а також 14 серпня починається Успенський пост, коли батюшки облачаються в темні кольори синьго, зеленого, червоного.

На 14 серпня ... Читати далі »

Категория: Новости журнала "Стена" | Добавил: golos | Дата: 13.08.2023

Створений у 2020 році просвітницький культурний проект журналу "Стіна" - Передвижники 21 століття і сьогодні творить і намагається зберегти духовне і культурне надбанння України і Києва у творчих натхненних витворах. Фундамент майбутньої виставки, присвяченої архітектурному саду улюбленого Києва готується. В нашій скарбничці вже чекають на свого глядача ескізи і готові роботи, присвячені Києво-Печерській лаврі, Десятинній церкві, Андріївській церкві, Софії Київській, садибі Терещенків на бульварі Шевченка, а 24 липня 2023 року колекція збагатилася ескізами мальовничих історичних будівель Подолу. У мініпленері взяли участь передвижники 21 століття Роман Овчаренко та Інесса Гашинська.

... Читати далі »

Категория: Новости журнала "Стена" | Добавил: golos | Дата: 28.07.2023

15 липня 2023 року на Набережній Дніпра біля пам’ятника засновникам Києва представники команди журналу "Стіна" та ретровики Києва і області знову зібралися для творчих зустрічей і вивчення технічного мистецтва. Цьогоріч фестиваль  ретротехніки Old Car Land проходить в дещо скороченому форматі, але дуже дружньо. У зустрічі прийняли участь художник ретроавтомобілв, графік Віктор Зінченко, ретроавтомобільний історик і експерт Володимир Винник, секретар клубу Нова Моторс і гонщиця Наталія Стреха, художниця-передвижниця Інесса Гашинська, колекціонер Дмитро Донцов... На фестивалі були представлені автомобіліі радянських часів і європейські ретро початку і середини 20 століття. Глядачам було на що подивитися, особливо на а ... Читати далі »

Категория: Новости журнала "Стена" | Добавил: golos | Дата: 17.07.2023

4 червня 2023 року Пятидесятниця, Трійця в православній церкві і традиції.

Сьогодні, як і тисячу років тому, гостинність на Сході вважається однією із найбільших чеснот, особливо ці традиції почитаються серед кочівників пустелі. Зазвичай, кочівники мало цікавляться зовнішнім світом, так званим цивілізованим світом, проте вони відкриваються зовнішньому світу у момент прийняття гостей. Так роблять і духовні люди, які на першому місці почитають Бога, потім ближнього, а вже потім мірське. Гостинність є універсальною ознакою душі, бо вона відкрита не тільки до тих, хто схожий на нас, але і до кожного, хто мож ... Читати далі »

Категория: Новости журнала "Стена" | Добавил: golos | Дата: 30.05.2023

1 2 3 ... 144 145 »