Головна » 2025 » Травень » 26 » Кияни, кияни, кияни, ви сестри мої і брати. Репортаж з Укрпошти
07:55
Кияни, кияни, кияни, ви сестри мої і брати. Репортаж з Укрпошти

Пам"ятаєте?

Каштани, каштани, каштани, Софії і Лаври хрести.

Кияни, кияни, кияни, ви сестри мої і брати

Я з Вами в дощі й снігопади у черзі за шастям стою,

І лаю по-київськи владу й горілку по-київськи п'ю.

Я і друзів розумів І ворогів умів прощати,

Бо хрещений батько мій-то Хрещатик, то Хрещатик...

В день Києва, День, просякнутий війною, але і життям теж, як ніколи чітко і чуттєво згадуються старі добрі пісні і історія сакрального міста, духовної столиці цілої імперії колись...

Коли у 988 році князь Володимир Великий, якого ще називали Ясне Сонечко, хрестив Русь, церемонія проходила у гирлі Почайни – найважливішого для міста водойми. Згодом це місце позначили першим у місті монументом – колона Магдебурзького права на Набережному шосе має одночасно кілька назв та кілька смислів: «Нижня пам'ятка князю Володимиру» та «Монумент Хрещення Русі»! Зі схилів до місця розташування колони витікав Хрещатицький струмок – за переказами, саме в ньому князь Володимир хрестив своїх дітей, а назва, як можна здогадатися, походить від Хрещення. Згодом назву Хрещатик набуло й урочища над цим місцем, з якого в інший бік також витікали струмки. З них формувалася невелика річка в долині, і обидва ці природні об'єкти отримали назви Хрещатик... Про це і не тільки говорили сьогодні на презентації нових філателістичних аркушів художніх поштових марок, присвячених Києву, які вийшли з під пера художниці і Передвижниці 21 століття Інесси Гашинської , а також художника-дизайнера журналу "Стіна" Олега Волкова. Філателістичні скарбничкі поповнилися нашими творчими звершеннями, присвяченими 120-річчю Київського фунікулера, Поштовій площі і Шевченковій церкви, Будинку Барона і садибам Мурашка та Терещенків, 105 річниці від дня народження Нонни Копержинської, киянки і легенди українського кіно та театру, 80-річниці Перемозі над нацизмом і фашизмом і звільненню Києва від загарбників німецького рейху....

Дякуємо керівництву і художникам-дизайнерам "Власна марка" за допомогу і співтворчість на ниві популяризації культури колекціонування і естетики філателії.

Сьогодні на Головпоштамті було справжнє свято. Добре, коли ми єднаємося на ниві Культури і Краси, це означає, що прийдешнє в нас буде точно добрим.

І наостанок)))

Грає море зелене,

Тихий день догора.

Дорогими для мене

Стали схили Дніпра,

Де колишуться віти

Закоханих мрій...

Як тебе не любити,

Києве мій!

Ця пісня лунала раніше в День міста з усіх радіоточок, лунала на Хрещатику і в метро, в ЦУМі і в автобусі, в парках і просто з вуст людей... Сьогодні було тихо, але тільки не в нас і не на Головпоштамті)))) Співали, раділи усім бурям і сиренам наперекір, вітали і співтворили.

Команда журналу "Стіна" і Товариство Передвижників 21 століття дякує усім добрим, глибоким людям, які сьогодні долучилися до святкування Дня Києва, до відродження славних традицій краси і народного Духу, дякуємо нашим любим філателістам і команді операційного залу Головної пошти країни. Поштовим витворам мистецтва бути і художники, наші художники вже в темі.

Як це було, дивіться у нашому фоторепортажі.

​​​​​​​

 

Добавил: golos
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]