Запрошуємо на відкриття виствки філателії і картин, присвячених пошті "Поштовими шляхами Німеччини" 12 листопада 2024 року в 16-00 в бібліотеку імені П. Усенка для дітей (Київ, станція метро Лівобережна), вулиця Івана Миколайчука, 7.
Виставка до 150-річя Всесвітнього поштового союзу
Організатори:
Бібліотека ім. П. Усенка для дітей
Всеукраїнський молодіжний культурно-аналітичний журнал “Стіна”
За участю художника-графіка, Передвижника 21 століття Віктора Зінченко
Ще 25 років тому фахівці пророкували цілковите витіснення паперової пошти електронною. Однак минають роки, а традиційна пошта нікуди не зникає, а навпаки, розширюється за рахунок філателістів, посткросерів і інших колекціонерів поштової продукції. В країнах Європи, особливо в Німеччині пошта і листування — це основа всього документообігу країни, все німці вирішують поштою))).
Невід’ємним атрибутом традиційної пошти є знаки поштової оплати – марки, які виконують функцію культурної дипломатії: популяризують державу, зберігають історію, культурну спадщину, популяризують науку, мистецтво, спорт. За поштовими марками можна вивчати історію.
Поряд із традиційною флорою і фауною, на поштових марках можна побачити практично всі галузі людського буття: від героїв мультфільмів до новинок військової промисловості. Марка – це символ, що потрапляє не лише на конверти, але й до каталогів, у клясери колекціонерів. Зрештою, марка стає об’єктом уваги філателістів: професіоналів та любителів. Саме тому кожна держава прагне увічнити свої здобутки, описати свою історію у поштових марках.
Ось і ми не відстаємо від світових тенденцій, відмічаємо славетні дати, збираємо колекції і любителів цікавого поштового мистецтва.
Тим паче, що 9 жовтня 2024 року виповнилося 150 років Всесвітньому поштовому союзу. Організація прославилась тим, що з 1874 року полегшила доставку пошти по світу, особливо це стосується Європи. До створення Союзу будь-які дві країни, які обмінювалися поштою, повинні були заключати поштовий договір. Якщо не було договору, який передбачав пряму доставку листів, пошта повинна була проходити через проміжну країну, що ускладнювало поштові відправлення і відбирало чимало часу, листи йшли занадто довго. ВПС фактично створив єдину поштову територію і встановив фіксовану ставку за відправлення листа в будь-яку точку світу. Марки з країн-відправників повинні були прийматися протягом усього маршруту, включаючи транзитні країни, при цьому країна-відправник зберігала поштовий прибуток. Союз також постановив, що поштові керівники повинні були однаково відновитись як до іноземної пошти, так і до внутрішньої.
В 1897 році члени ВПС домовились про оптимізовану систему, в якій ЗЕЛЕНИЙ (стандартна друкована продукція), ЧЕРВОНИЙ (поштова картка) і СИНІЙ (лист) були стандартними кольорами для марок, конвенція, яка проіснувала до 1953 року.
До ювілею Всесвітнього поштового союзу поштові корпорації світу випустили памятні знаки, а ми підготували для вас виставку поштового автотранспорту від художника Віктора Зінченко і колекцію марок і картмаксимумів із приватної колекції журналу “Стіна” і Передвижників 21 століття. Перша частина виставки складається з експозиції, присвяченої Німеччині 20 століття, окремим блоком представлені картмаксимуми і поштові марки ГДР (1949-1990). Дана виставка носить ексклюзивний характер, адже представлятиме рідкісні колекційні матеріали і художні авторські роботи.
Основними за всю німецьку історію пошти поштовими операторами були:
ІМПЕРСЬКА пошта (1871-1945)
Deutsche Post (Германська пошта, під контролем Союзних держав: 1945-1949),
Німецька пошта ГДР (1949-1990),
Deutsche Bundespost (Німецька федеральна пошта; 1949-1995), разом із
Deutsche Bundespost Berlin[англ.] (Німецька федеральна пошта в Берліні; 1949-1990),
Deutsche Post AG (з 1995).
Поштові марки емітуються на території Німеччини з 1849 року.
Виставка працюватиме з 12 листопада до 20 грудня 2024 в Бібліотеці ім. П. Усенка для дітей. Адрес: вулиця Івана Миколайчука, 7, Київ, 02000 (станція метро Лівобережна). Бібліотечний фонд якої складає понад 50 000 примірників, тож окрім виставки буде чимало цікавого. |