12:54 Вітаємо Інессу Гашинську із виходом в світ репродукцій її графіки на поштових листівках | |
Репродукції картин відомих майстрів та талановитих сучасних художників, які ось уже більше ста років випускаються на поштових листівках - це не лише філателістична цінність, це в першу чергу естетичне виховання дітей, молоді, людей, часто-густо далеких від мистецтва. Не кожен може дозволити собі в наші дні придбати картину відомого художника, а от листівку з репродукцією може, тим самим людина отримує маленьку картинну галерею у себе дома і частинку творчої енергії художника, а якщо ще й з автографом, то це вже колекційна рідкість. Тому, коли хороші художники отримують можливість представити не лише оригінали своїх картин і рисунків, а й репродукції на поштових листівках, які можуть без присутності автора крокувати світом - це радість. Поштові листівки художників - це ще й естетичне виховання, яке є складовою частиною формування художньо-естетичної свідомості, здатності сприймати і оцінювати естетичні явища в мистецтві і дійсності, розвивати духовні якості. Вітаємо від щирого серця нашу художницю_Передвижницю 21 століття, графіка і живописця, українського філолога і правозахисницю Інессу Гашинську з виходом у світ поштових листівок серії "Київ, що зникає", присвячених Будинку Підгорського ("Замок барона") (Ярославів Вал, 1, Київ). Цей будинок помилково називають Домом Барона Штейнгеля. Насправді ж, дім Барона Штейнгеля знаходиться дещо в іншому місці. Але дійсно в будинку за адресою Ярославів Вал, 1 дуже цікава історія, про яку ми розповімо вам на презентації листівки і автограф-сесії автора вже незабаром.
Ще однією листівкою серії стала поштова картка, присвячена Це́ркві Різдва́ Христо́вого на Поштовій площі, збудована у 1809-1814 роках за проєктом архітектора Андрія Меленського. Церква Різдва Христового мала для українців особливе значення. Саме в цій церкві 6 (18) та 7 (19) травня 1861 року було встановлено труну з тілом Тараса Шевченка, що перевозилась із Санкт-Петербурга до Канева. Перед величезним скупченням народу благочинний церков Подолу Петро Лебединцев та настоятель храму Йосип Желтонозький провели панахиду по великому поету України. Після цього кияни почали називати церкву «Шевченковою». Також 1884 у цій церкві було відспівано автора українського гімну Павла Чубинського.
Автограф сесія Інесси Гашинської проходитиме на живих виставках Передвижників 21 століття. Слідкуйте за анонсами на нашому сайті. | |
|
Всего комментариев: 0 | |