05:00 Обличчя людей. Обличчя міст. Виставка художників “Передвижників 21 століття” | |
Виставка відкрита до 12 вересня 2021. Броварський краєзнавчий музей, вулиця Гагаріна, 6, Бровари, Київська обл. В 2021 році виповнюється 190 років від дня народження одного з блискучих представників когорти передвижників - художника-філософа Миколи Миколайовича Ге (1831-1894). Знавцям і любителям живопису, історії та психології мистецтва він відомий як автор хрестоматійних історичних полотен, найвідомиших картин "Тайна вечеря", "Совість", "Розп'яття", “Голгофа”, а також низки виразних портретів своїх сучасників: Льва Толстого, Герцена, Салтикова-Щедрина... Останні майже два десятиліття свого життя і творчості Микола Миколайович прожив в Україні, разом із родиною оселився на маленькому хуторі Іванівський, неподалік станції Плиски Чернігівської губернії, де в день народження Художника Товариство Передвижників 21 століття, чиї роботи представлені на цій виставці, на запрошення Владислава Поповича, відкрили перший пам'ятник творцю в Україні і в світі (село Плиски Чернігівської області), якщо не брати до уваги бюст на могилі художника (меценатом виступив Ігор Матюнін). Життя і творчість Миколи Миколайовича пов'язані з Україною, він багато викладав в українських художніх школах, допомагав талановитій молоді, фінансово сприяв відкриттю пам'ятника Миколі Гоголю в Ніжині (1881 р.). Говорячи про значення Товариства Передвижників в наш час, слід зауважити, що до його появи більша частина виставочної діяльності зосереджувалась в Києві, знамениті художники і нові віяння представлялись в музеях, приватних галереях, в спілці художників України, ці виставки і роботи через відсутність широкого розголосу змі, носили радше салонний характер і не були доступні регіональним знавцям і любителям мистецтва, маленькі міста України, села взагалі далекі від мистецтва і культурних подій, вернісажів, виставок знаних митців, хоча це основа виховання і розвитку духовно-моральних, культурних норм і світогляду людини по образу і подобі Творця. Мета нашого проекту, який відродився в 21 столітті ходінням в народ — мистецтво для всіх! В обличчі найвідоміших представників художньої еліти України, Товариство Передвижників 21 століття відкрило для народу, в будь-якому куточку України красу і велич творчої думки і натхнення, залучаючи до співтворчості і об'єднання на ниві краси і культури, які долають невігластво і будують добробут країни без злочинів, корупції, фальші.
Виставка проходить в рамках міжнародного культурно-освітнього проекту журналу “Стіна” - “Передвижники 21 століття”. Соорганізатор: Броварський краєзнавчий музей. Куратор виставки, координатор культурних проектів журналу “Стіна”, журналіст і телеведуча Наталія Костилєва. Телефон 095-111-35-18 | |
|
Всего комментариев: 0 | |